Los Piratos


Screenshoty Odkazy

    Los Piratos je náš třetí pokus o 3D, který podobně jako Leviathan nakonec skončil kvůli nedostatku umu ve výrobě 3D modelů, ale i díky vyvanutí inspirace. Los Piratos ve svých počátcích zářili velmi silně, takovou vervu a chuť do projektu nepamatuji u žádného jiného projektu, ale hvězda, která září dvakrát tak silně, září dvakrát kratší dobu. Tak jako tak přinesli s sebou Los Piratos neocenitelné zkušenosti, které jsem zužikovával na všech nadcházejících projektech včetně Cardhalie. Naučil jsem se zacházet s inspirací:-)
    Koncepce Los Piratos byla výborná. Hráč si vybral jedno z povolání a vydal se na širé moře za obchodem, dobrodružstvým, vojenskými misemi nebo jednoduše za objevováním dosud neobjevených koutů světa. Povolání jako pirát, pašerák, voják, obchodník nebo dobyvatel nabízela dostatečné množství zábavy. V přístavech se daly nakupovat nové lodě, vyměňovat zboží, kupovat děla a najímat personál. Piráti své poklady ukrývali ve skrýších na pustých ostrovech a všechny frakce mezi sebou bojovaly a navzájem se dobývaly. Všechno na začátku vypadalo móóóc hezky.
    Kde se to tedy zvrtlo? Jak to už u nás bývá zvykem, inspirace nás opustila a navíc nás hlodala ona bolestivá pravda, že nikdy nevyrobíme žádné pěkné modely, o kterých jsme tehdá snili. Těch pár lodí a ostrovů, které jsem vymodeloval ve 3D MAx Studiu 6, sice bylo v testovacím světě využito, ale na kráse projektu moc nepřidaly. Opět jsme skončili na neodbornosti grafiky, i když po Leviathanovi jsme byly o mnoho latěk výše.
    Programově bylo opět vše perfektní, zcela nový 3D Engine, jaký The_P vyrobil, byl asi 10x rychlejší a efektivnější. Umožňoval spoustu nových možností jako particle systém, klíčovou animaci modelů a animované textury. Já měl za úkol naprogramovat knihovnu, která by naplňovala svět životem - řídila umělou inteligenci lodí, ovládala ekonomický systém v přístavech a tvořila databáze všeho možného. Vše šlo vcelku pěkně od ruky, dokud se nedostalo na stavbu lodí. I když systém jejich kormidlování byl výborný, chyběla jim ona námořnická elegance. Bylo to sice trošku těžší, zaparkovat u mola na břehu bylo peklo vzhledem k tomu, že vás vítr unášel jinam, než jste potřebovali, ale byl to jeden z nejhezčích systémů, které jsme s The_P do té doby vytvořili.
    Stejně jako Leviathana, i Los Piratos jsme se pokoušeli několikrát oživit, ale marně. Každý už byl tak nějak zabořený v jiném projektu, takže přidělávat si práci ještě s Los Piratos bylo tak trochu nad síly. A když pak přišel film Piráti z Karibiku (můj oblíbený:) a hlavně ta spousta her o pirátech, co následovala, tak už nemělo smysl se do tohoto ve své době originálního nápadu pouštět znovu.

Rozhovor o Los Piratos na PlnýchHrách

http://plnehry.idnes.cz/magazin/calimeroindustriesrozhovor.html