FAQ  •  Register  •  Login

Rok 2016 - Kdy se to zastaví?

Moderators: s.a.y, The_P

<<

s.a.y

.: The Creator :.

Unread post 01 Jan 2017, 10:31

Rok 2016 - Kdy se to zastaví?

Další rok je pryč a hádejte...C2 stále nic :D Práce na obsahu jsou těžší než jsem doufal, ale musím se s tím nějak popasovat. Navíc mě trochu dohání život, takže jsem na práci neměl zdaleka tolik času jako obvykle. Dokonce i report píšu až 1.1. Jsem zvědav, jestli to takhle půjde dál, jinak to budu muset nějak pořešit. Stále více a více totiž hrozí nebezpečí, že technologie nám utečou natolik, že C2 bude v době svého dokončení až příliš zastaralá. A pak co? Editor je psaný ve VB6, kterýžto už ve Win7 drží jen silou vůle. Od dob první Cardhalie se nám navíc rozmohl takový nešvar v podobě mobilních platforem, kam se přesunula veliká část herní populace. Zkrátka, situace se zesložiťuje každým rokem a nic nenasvědčuje tomu, že by se stal zázrak a já obdržel dva roky prázdnin, kdy bych nemusel dělat vůbec, ale vůbec, nic jiného než Cardhalii.

Je to deprimující bilance, ale tak nějak stále pokračuji. Během roku 2016 jsem kompletně dokončit veškerou magii, implementoval jsem všech 63 kouzel včetně vizuálních a zvukových efektů. Kompletně je dokončena alchymie včetně receptů v databázi, skillů a těžby ingrediencí. Bylo kompletně nazvučeno celé gui. Poté jsem začal pracovat na předmětech a jejich grafice. Jde to ztuha, neboť předmětů je celkem hodně - momentálně jich je 353. Ale je to zábava, zprovoznil jsem všechny unikátní magické předměty včetně jejich efektů, střelné zbraně a veškeré střelivo, tuny různých kontejnerů, drahokamů a štítů a nakonec jsem zabředl do oblečení a zbrojí. Ty jsou vůbec nejtěžší, neboť je potřeba nakreslit extra podobu pro všechny rasy a pohlaví, a pak ještě podobu předmětu ležícího na podlaze, položeného v pytli inventáře a ve zničené podobě. To dělá celkem 13 obrázků pro jediný předmět typu oblečení nebo zbroj.

Plán je zprovoznit všechny předměty ze základní sady, aby byla databáze připravena na osazování lootu do map. Questové předměty a předměty související s konkrétníma mapama jako jsou klíče atd. se mohou dodělat až při designu map. Poté je třeba dokreslit několik prostředí pro mapy v začátku příběhu. Chtěl bych vybudovat alespoň začátek hry, ať už pro účely nějakého dema nebo myšlenky, se kterou si pohrávám stále častěji - totiž udělat z C2 seriál. Příběh je rozdělen na kapitoly, které by samy o sobě stály docela dobře. Ještě nevím, jak to pojmout, jestli každá kapitola bude standalone projekt, nebo zda to bude jeden projekt, do které ho budou další kapitoly přibývat jako nový kontent, ale každopádně by to o hodně zkrátilo Vaše čekání na tu naši nešťastnou hru.

S přáním všeho nejlepšího do nového roku končím tuto zprávu a doufám i sám pro sebe, že se ve světě Cardhalie blýská na lepší časy...
Attachments
2017-1-1-2.jpg
Tohle je Sběrač duší, jedno z mnoha kouzel, kterými můžete počastovat nebohé protivníky...
2017-1-1-1.jpg
Ukázka oblečení a několika nových předmětů...
<<

hustej

Unread post 01 Jan 2017, 21:52

Re: Rok 2016 - Kdy se to zastaví?

Jako každoročně se sem dívám na novoroční shrnutí a report. Vypadá to, že z Cardhalie se stává projekt pro skutečné fajnšmekry, i když si myslím, že na mobilních platformách (hlavně tabletech) by mohla mít obrovský potenciál. Žánr určitě mrtvý není, svědčí o tom třeba nedávný port Bran Skeldalu na iOS a nový (byť 3D) dungeon 7Mages. Pokud by se C2 povedlo dostat alespoň na Android, bylo by to super. Chápu, že to je ale asi nesmírně náročné, na druhou stranu, když to šlo u 20 let staré hry... :D Já osobně si kvůli ní klidně seženu nějaký starší stroj, ale je jasné, že většina lidí to dělat nebude.
Chtěl jsem tím jen říct, že my fanoušci stále existujeme a čekáme, i když jsme za tu dobu taky vyrostli a zestárli. :lol: Když jsem tenkrát první Cardhalii na freehrách objevil, byl jsem ještě dítě, teď už sám dvě vychovávám. Je to zvláštní, ale vlastně jsem na tomhle fóru strávil kus života jen sledováním novinek. Takže až C2 jednou v jakékoliv podobě vyjde, nic mě nezastaví od hraní, i kdyby jela pod DOSem :D Díky za ni :)
<<

Mechyas

Unread post 04 Jan 2017, 12:10

Ano, stále jsou tu tací co čekají a čekat budou.. Stárneme naštěstí pomaleji nežli technologie 8)

Vše nejlepší do nového roku pánové a hlavně nepropadat depresím, tohle bude pro spoustu lidí poklad i kdyby to bylo za 10 let!

Demo by bylo rozhodně super, aby se o vás alespoň vědělo.. Konverze na android etc je proveditelná? Osobně jsem přesvědčen, že představit C2 na kickstarteru jako projekt pro mobilní zařízení, máte ty dva roky volna placené :roll:
<<

tarhiel

Unread post 04 Jan 2017, 17:33

Všetkým všetko dobré do nového roku!

Áno, mnohí stále čakáme - a úprimne, mne to príde ako kusisko mravenčej práce, čo ste na hre za minulý rok urobili, takže klobúk dolu :)
Tiež sa sa hlásim za možnosť Kickstarteru, alebo akéhokoľvek iného starteru, pokiaľ možno.
"In fear I headed this way and that, I had a taste of blood and chocolate in my mind, one as hateful as the other..." Herman Hesse, Steppen Wolf
<<

s.a.y

Unread post 06 Jan 2017, 15:55

Je to pěkné, že nás stále podporujete , hodně to přizpívá k tomu, že jsme se na to ještě nevykašlali :D

Port na jiné platformy je technicky proveditelný, je to o tom přepsat vykreslovací a zvukové jádro. Momentálně to jede na DirectX9, nejsem si jist, jestli je podporován jinými OS nebo emulátory. S mobily a tablety bude ale problém z hlediska ovládání, tam by se musela nejspíše provést silná úprava. Hra využívá left-click, right-click i hromadu klávesových zkratek, ale jak říkám, to jsou technické detaily. Momentálně bych se spíš soustředil na samotné dokončení, abychom měli alespoň PC verzi. Takže uvidíme...

S Kickstarterem je problém, neboť občané ČR stále ještě nemohou na Kickstarteru zakládat kampaně. Bohužel ani nemáme žádné zpřízněné duše v zemích, kde zakládat mohou, takže s tím to vidím bledě. Nabízí se nějaké IndieGogo nebo tomu podobné mezinárodní služby. Nepříjemnost (z hlediska Cardhalie) je v tom, že to nehodlám zabalit v zaměstnání, kde se mám (proč to neříct) nadstandardně. Dva roky prázdnin full-time prací na C2 by byla jistě zajímavá zábava, ale pak co...? Jsem konzerva a do téhle akce se mi zkrátka nechce :D Ale nikdy neříkej nikdy...
<<

agniles

Unread post 23 Jan 2017, 12:45

Je neuveriteľné ako ten čas letí... C1 som hral snáď ešte na základke a teraz pomaly dokončujem výšku ... som si istý že C2 bude pecka vzhľadom na to ako do toho dávate srdce, a myslím že keby sa potom portla na iOS a Anroid tak by sa Vám tá snaha aj patrične vrátila :) zatiaľ nám však bohato bude stačiť PC verzia :D
<<

hustej

Unread post 13 Feb 2017, 13:13

Ohledně toho crowdfundingu, ještě existuje hezký český server https://www.startovac.cz ;)
<<

tarhiel

Unread post 14 Jul 2017, 14:41

Zdravím tvorcov Cardhalie,

Tak ako pokračujú práce na C2? Zvedavosť mi nedá, a tak sa pýtam :)
"In fear I headed this way and that, I had a taste of blood and chocolate in my mind, one as hateful as the other..." Herman Hesse, Steppen Wolf
<<

s.a.y

Unread post 03 Aug 2017, 18:09

Upřímně řečeno, moc se toho letos neděje. Nějak podléhám jiným činnostem a tak trochu dumám nad tím, kterak Cardhalii zase nastartovat, aby byla relevantní v dnešní době. Onehdy jsem to zkusil pustit na novém počítači a byl to docela problém. Zkrátka vlak nám dávno ujel a my tu máme hromadu nekončeného materiálu, který má problém s kompatibilitou. Takže tak, mno...

Ale žádné strachy, my se s tím poperem...
<<

Gafonator

Unread post 22 Aug 2017, 20:48

Jste nejlepšíííí! A podle obrázků neskutečně šikovní, ty ilustrace ze hry jsou skvělý! A vím, že už jsem to jednou říkal a bylo mi odpovězeno jinak než bych rád, ale stejně to řeknu zase: Kickstarteeeeer, Kickstarteeeer. ...spousta peněz a nahrnutí lidí, co by pracovali pro vás. Už máte právě tolik materiálu, aby vám backeři věnovali. A já seženu aspoň tři lidi se kterýma vás podpoříme ihned.
<<

Rangew

Unread post 10 Sep 2017, 08:48

Ahoj všichni, už jsem tady tři roky nebyl, ale mám fakt velkou radost, že se na C2 pokračuje. Doufám v dokončení tohohle projektu a přeji všem, co se na tom podílí hodně sil.

Return to .: Vývoj