FAQ  •  Register  •  Login

Návod

Moderator: s.a.y

<<

hustej

Unread post 26 May 2008, 20:10

Návod

Tuhle hru jsem si před časem stáhl a zahrál, ale potom jsem se někde zasekl(už nevím kde), ale vím že mě vždycky odvedly stráže do vězení...
Proto bych chtěl poprosit autory, jestli by nemohli zbastlit nějaký jednoduchý a krátký návod, stačí pár vět. Hledal jsem, ale nikde jsem žádný nenašel. Předem dík 8)
<<

Gerlige

Unread post 30 May 2008, 21:56

tuhle textovku jsem taky kdysi zkousel, ale zasekl jsem se vzdy u kapitana v kajute, z ktere jsem se nedokazal dostat tak aby me nechytili a zaroven abych vubec neco zjistil

ale k tvemu prispevku, pochybuji, ze autori budou mit zajem psat navod, obzvlast ted, kdyz vsechen volny cas je venovan na cardhalii 2
<<

The_P

.: The Peacock :.

Unread post 01 Jun 2008, 10:34

Pokud mám nalít čistého vína, pak dnes už ani my nevíme, jak jde Planetu dohrát. Design a program hry je prošpikován stovkami promenných a podobných věcí ze začátků Sýkorova manufaktoria, že by bylo přinejmenším časově dosti náročné zjistit, jak to má být.

Nicméně zde jsem také měl problémy a myslím, že to bylo klasicky tak, že nějakou tu knížku či dokumenty jeden musel vzít, pak je vrátit a zavřít po sobě ten šuplík či co nějakým příkazem, na který jsem nemohl dlouho přijít. Pokud se nemýlím, tak do kajuty šlo vstoupit jen za určitých podmínek, takže s nějakým načasováním snad problém nebude...
Live your own life, for you will die your own death...
<<

s.a.y

.: The Creator :.

Unread post 02 Jun 2008, 08:00

Hello, Planeta byla stvořena tak trochu spontánně (tuším, že mi to zabralo asi týden), takže některé kousky jsou tam trochu tužší:) Návod není a i když jsem ho chtěl již kolikrát sepsat, nikdy jsem se k tomu nedostal. V současné době se snažím věnovat svůj čas do vývoje C2, takže se obávám že v nejbližší době návod určitě nevznikne...leda by ze široké veřejnosti vystoupil někdo, kdo ví kudytudy k závěrečným titulkům a návod by dobrovolně a zadarmo sepsal....:D
<<

The_P

.: The Peacock :.

Unread post 02 Jun 2008, 15:48

Mozna to zni divne, ale ten pribeh a vubec zapletka ve sci-fi prostred se mi moc libi, v takovemhle stylu casto nebyva, asi si to po letech znovu zahraju, narozdil od Zezla 2 se u toho snad nebudu odkopavat :D i kdyz co si vzpominam, bylo to dost hardcore :lol: ...
Live your own life, for you will die your own death...
<<

s.a.y

Unread post 03 Jun 2008, 12:05

Dvojka by též mohla být zajímavá, mám několik námětů, o čem by to mohlo být...mno další projekt v naší frontě, hehe...
<<

hustej

Unread post 03 Jun 2008, 15:59

Každopádně nejdříve raději dokončete Cardhalii 2, Planeta klidně počká. Ale je dobře, že na obzoru jsou další projekty. :shock:
<<

valcik

Unread post 04 Jun 2008, 10:53

s.a.y wrote:.. takže se obávám že v nejbližší době návod určitě nevznikne... leda by ze široké veřejnosti vystoupil někdo, kdo ví kudytudy k závěrečným titulkům a návod by dobrovolně a zadarmo sepsal....:D

rozhodol som sa tú textovku omrknúť. postup si budem poctivo zaznačovať, spíšem poznámky (dobrovoľne a zadarmo : ) a ak sa mi podarí ten zásek prekonať, uverejním riešenie. dúfam že sa bude snažiť aj niekto ďalší, ľahko sa môže stať, že onedlho tu budem sám hľadať pomoc. : )

The_P wrote:.. co si vzpominam, bylo to dost hardcore

toto mi trocha naháňa strach, no, uvidím či sa mi zadarí..

sám som v minulosti textovky programoval v turbobasicu na 8 bitovom atari 800, niektoré pokročilé už hraničili s RPG. : )
naučil som sa postupne využívať PMG (player missile graphics), takže mi tam pobehovala hlavná postava, definoval som si vlastné znakové sady a dokonca som si vyrobil komprimačný nástroj na data, pretože som mal k dispozícii len 64 kB RAM a z toho časť zaberal OS. :D
išlo samozrejme o veľmi jednoduché programy, vedomosti som čerpal z príručiek a tých bolo sakra málo.

mimochodom, meno Petr Sýkora je mi veľmi povedomé práve z toho obdobia 8 bitov, je to len náhoda?
<<

s.a.y

Unread post 04 Jun 2008, 15:01

Hmm, interesting, v době 8bitů jsem byl veeelmi malý klučina, který byť měl Didaktik M (takový slovenský xerox ZX Spektra), nijak se na veřejnosti neprojevoval. Tehdy jsem pouze hrál (skoro pořád, hehe), her jsem měl opravdu hodně, dohromady to dalo asi 60 nacpaných kazet...
Programování na tomhle stroji jsem začal objevovat až skoro ke konci této éry, kdy všichni už dávno měli PCčka, ale já byl chudý kluk a PC si nemohl dovolit. Nicméně jednalo se o softy typu vykreslení kružnice atd...rozhodně nic publikovatelného, hehe...

Možná se jedná pouze o shodu jmen...

Btw, největší chyba mého dosavadního života = prodej Didaktiku i se všema těma gamesama...v místním bazaru za 1000 Kč (někdy v roce 96)
<<

valcik

Unread post 05 Jun 2008, 07:45

potom asi ide naozaj len o zhodu mena. neviem si spomenúť, v ktorej hre som si rovnaké meno všimol, predsa len je to už dlhší čas. : ) zdá sa mi, že išlo o človeka, ktorý spolupracoval na konverzii hier zo ZX Spectra na Atari, tuším som si to všimol pri originálnej českej textovke Diktátor, ktorú vytvoril pôvodne pre ZX František Fuka.

u mňa bola situácia takmer na vlas rovnaká, s tým rozdielom, že som dlho žiaden počítač nevlastnil.
k prvým 8 bitom som sa dostal v Klube výpočtovej techniky, mali sme tam pár veteránov PMD 85 a tri alebo štyri exempláre Atari 800. až po určitom čase sa mi podarilo presvedčiť rodičov, že je nevyhnutné vlastniť počítač a vtedy sme kúpili na inzerát zabehnuté Atari za 8000,- Kčs :)
mám ho dodnes, mašinka je stále funkčná.
trvalo mi potom niekoľko nasledujúcich rokov, než som si našetril na prvé PC, bola to prastará, lenivá 386ka IBM vyradená z miestnej Železničnej stanice. : ) ach jaj......

no naspäť k téme.
včera som sa zoznámil s textovkou Planeta, zatiaľ som veľmi milo prekvapený, chytilo ma to. hra má atmosféru, dobrý dizajn, dobré technické prevedenie a dobrý dej. okrem toho v skutočnom živote som zamestnaný ako údržbár, starám sa o funkčnosť automatizovaných výrobných liniek, preto som sa okamžite stotožnil s hlavnou postavou. :D
píšem poznámky, kreslím mapu, ak sa niekam dopracujem, pochválim sa.

trocha ma otravuje malý detail, a tým je rozlíšenie. hra sa mi spúšťa v pomerne malom okne, myslím že to je 640x480. preto musím vždy prehodiť rozlíšenie na ploche, používam príliš veľké a texty sú zle čitateľné. v čase, kedy hra vznikla by to problém nebol, vtedy som mal 15" monitor.
dá sa hra prepnúť na fullscreen? ďoteraz sa mi to nepodarilo a ak to nejde, nevadí. ak sa to ale dá, radšej by som to zistil teraz, ako po dohraní celej hry. : )

..pozerám, že sem vypisujem celé romány. začnem sa ovládať, prepáčte. : ) hry ma však bavia a mohol by som o nich kecať bez prestávky.
<<

s.a.y

Unread post 05 Jun 2008, 12:24

Planeta není programována moc košer, pokud se dobře vzpomínám, funguje to tak, že na fullscreen se roztáhne černé prázdné okno, a nad ním se centrovaně vykreslí okno samotné hry, které se nedá scalovat a které je skutečně malé. Smůla, ale nejde s tím nic dělat, neboť ten grafický interface je nakreslen 1:1 a v rámci Windows GDI ho nelze roztáhnout (bez příšerné destrukce kvality grafiky a asi tak 100x nárůstu náročnosti...pro ty, co znají api fci StretchBlt netřeba nic dodávat...)

Hold má tahle hra ten svůj kabátek už trochu starší, čas nám přecijen letí...
<<

Papik

Unread post 29 Jul 2008, 18:54

Docela jste mě nalákali

Nějakou dobu jsem tu nebyl a čtu, že je tu docela živo. Po Planetě jsem už minule pokukoval, protože kdysi na Didaktiku M jsem hrál textovky jako o život :-)

Navíc jak tady na ní čtu chválu, tak jsem nalákanej úplně. Hned jí stahuju a jak budu mít trochu času, tak se na ní vrhnu.
<<

valcik

Unread post 28 Sep 2008, 08:22

prišiel som sa priznať, že doteraz som sa k Planete poriadne neposadil. :oops:
prichádzajú však dlhé jesenné a zimné večery..
<<

Enchanterer

Unread post 21 Apr 2009, 17:14

emm jak že ze ta hra jmenuje a kde ji seženu? :D sorry za tak blbou otázku :D
Když se kouknu co jsem tu psal, mám chuť se zahrabat.
<<

s.a.y

Unread post 21 Apr 2009, 18:27

Hra se jmenuje Planeta a sehnat se dá na našem webu nejlépe...v sekci download:)
<<

Enchanterer

Unread post 21 Apr 2009, 21:28

Dikec S.A.Y jo a ty si hlavní tvůrce cardhalie?
<<

s.a.y

Unread post 22 Apr 2009, 07:30

Tak jest...

ale je zde spousta přátel, co se na vývoji podíleli...check the credits :wink:
<<

Enchanterer

Unread post 23 Apr 2009, 16:55

.
Last edited by Enchanterer on 12 Apr 2014, 15:09, edited 1 time in total.
<<

s.a.y

Unread post 24 Apr 2009, 07:24

To je ma fotka tesne po maturite...

Return to .: Ostatní hříčky