Žezlo Moci I & II


Screenshoty Download

    Meanis, zručný zloděj, který nikdy nepostrádá odvahu a dobře nabroušenou dýku, se zapletl do událostí, o kterých ještě před několika dny neměl ani ponětí. Temný mág jej svedl z jeho jednoduchého života na cestu, při které buďto zahyne nebo se stane psancem navěky. Žezlo Moci bylo až do nedávna bezpečně ukryto v srdci království. Nyní však opustilo svůj neproniknutelný domov a zamířilo na západ přes starou pevnost. Mág nenechá příležitost nepovšimnutou. Pověří nic netušícího Meanise, aby Žezlo z pevnosti ukradl.
    Meanis byl starým mágem podveden. Nyní se těžce sbírá z podlahy provlhlého vězení. Nejen pomsta ho nutí utéci z vězení, najít mága a zabít ho. Elesara, jeho drahá milenka, byla mágem unesena. Kdo ví, jaké s ní má plány, ale Meanis je dostatečně chytrý na to, aby je překazil. Žezlo by mu v tom mohlo pomoci...

    Tak zhruba o tom je dlouhý a zamotaný příběh jednoho zloděje, který se připletl v nesprávnou dobu na nesprávné místo. V jedničce budete krást Žezlo Moci z pevnosti plné stráží, ve dvojce pak hledat mága a jeho věž ve jménu krvavé pomsty. Žezlo Moci 1 je první hra, kterou jsem ve své oficielní kariéře udělal. Je to textovka s velmi jednoduchým uživatelským prostředím, nicméně doufám, že pochopíte, že jeden z projektů je vždy v životě první. Dvojka už je přeci jen o něco dokonalejší, neboť se jedná o "akční" adventuru s plně grafickým prostředím.
    Žezlo Moci je první projekt, na kterém Calimero Industries Inc. dělalo. Zatímco textovku jsem stvořil jen jako "experiment," dvojka již byla vyráběna za účelem online distribuce. Díky Žezlu jsme vlastně vznikli a zkušenosti při něm nabyté se projevují ještě dnes. Byť hry nevypadají nijak moc vábně, vězte, že vás určitě zabaví. Pokud jste tvrdí megalomani, co nepohrdnou výzvou žádné adventury, tak Žezlo by mohlo být právě pro vás. Je to těžká hra, ale dohrát se dá.
    Oba programy jsou vyráběny ve Visual Basicu 5 a jsou to naše první projekty, takže prosím, buďte shovívaví. I když v porovnání s pozdějšími projekty mohou někomu připadat jako "podprůměrné," vězte, že zde nemohou chybět. Kdo by zahodil své první dílko? Ve jménu nostalgických vzpomínek na rozverné mládí, zřete na Žezlo Moci jako na součást naší historie.

Žezlo Moci I

download zde...

Žezlo Moci II

download zde...

Návod na ŽM 2
download zde...