Let's play

RPG:
Cardhalia
Secret In The Cave

Adventury/textovky:
Planeta
Žezlo Moci I
Žezlo Moci II

Arkády:
Monster Jam
KrakOut
Mad Worm
Tetris
Had

Cardhalia


Image#1         Image#2         Image#3

Hra v češtině: Cardhalia v1.6 CZ
Game in English: Cardhalia v1.6 EN

Recenze: PlneHry.cz    FreeHry.cz

Podrobnosti: Projekty
Manuál: Cardhalia Manual (návod, popis monster, předmětů a postav)
English portal: Cardhalia EN portal

    Cardhalia je čtverečkový dungeon vytvořený podle pravidel staré školy. Jestli si chcete připomenout, jak se hry dělaly kdysi, jestli si chcete zavzpomínat na hry jako Lands Of Lore, Eye Of The Beholder nebo Dungeon Master, tak Cardhalia je tu pro vás.

Secret In The Cave


Image#1         Image#2

Hra: Secret In The Cave v1.02

Recenze: PlneHry.cz

Podrobnosti: Projekty

    Secret In The Cave je akčí arkáda s RPG prvky, ve které budete odhalovat tajemství jeskyně v neznámém kraji. Vaše magické schopnosti by vám v tom měly pomoci. Postavte se nepřátelským nestvůrám se svými magickými střelami a časovanými bombami!

Planeta


Image#1         Image#2

Hra: Planeta v1.01

Podrobnosti: Projekty

    Planeta je textová hra odehrávající se na vesmírné lodi Alkaster B-151 v hlubokém vesmíru. Vyřeště záhadné události, které se začínají na palubě dít s příletem ke zdánlivě obyčejné planetě a odhalte, kdo je tajemný muž v obleku...

Žezlo Moci I


Image#1        

Hra: Žezlo Moci I
Návod (zpracoval Vojtaniz 994): Žezlo Moci I - návod

Podrobnosti: Projekty

    Žezlo Moci I je textová hra, ve které se budete v roli zloděje Meanise vloupat do pevnosti plné stráží, abyste otamtud odcizili Žezlo Moci, velmi silný magický artefakt, pro který vás vyslal starý mág Drago.

Žezlo Moci II


Image#1         Image#2         Image#3

Hra: Žezlo Moci II
Návod: Žezlo Moci II - návod

Podrobnosti: Projekty

    Žezlo Moci II je pokračování příběhu o Meanisovi, jeho dívce Elesaře a proradném mágovi Dragovi tentokráte v plně grafickém provedení. Pokud chcete znovu pomoci Meanisovi na jeho cestě skrze věznici, královský palác, kouzelnickou školu, pustinu a mnoho dalších prostředí, tak neváhejte.

Monster Jam


Image#1

Hra: Monster Jam v1.2

Recenze: PlneHry.cz

    Monster Jam je předělávka jedné staré hry z videoher. Jmenovalo se to Dr. Mario a svého času to byla jedna z mých oblíbených her. Když jsem pak videohry vyměnil za PC, začalo se mi stýskat. A tak jsem si tuto hru vyrobil sám. Jedná se o arkádu, kde pomocí magických kamenů určitých barev musíte zlikvidovat nepřátelskou hordu složenou z příslušných monster.

KrakOut


Image#1

Hra: KrakOut v1.41

Recenze: PlneHry.cz    FreeHry.cz

    KrakOut je předělávka jedné z mých nejoblíbenějších her vůbec ze starého ZX-Spectra. Poté, co jsem tento skvostný stroj prodal, jsem si uvědomil, o co všechno jsem přišel. KrakOuta jsem si proto vyrobil i na PC jako vzpomínku na mnoho krásných hodin, které jsem zamlada u této geniální hry strávil.

Mad Worm


Image#1

Hra: Mad Worm v1.01

    Toto je další předělávka velice chytlavé hříčky, která se jednoho dne objevila u nás na škole. Tato multiplayerová záležitost, kdy se až 6 hráčů krčí nad jednou klávesnicí, mě dostala natolik, že jsem se rozhodl udělat její předělávku na modernější stroje (tehdy jsme to hráli na 286kách). Pokud si na tuhle hru někdo pamatuje, určitě ho Mad Worm potěší.

Teris


Image#1

Hra: Tetris v1.71

Recenze: FreeHry.cz

    Kdo by neznal Tetris? Myslím, že toto je jedna z nejúspěšnějších her, jakou kdy člověk vymyslel. Propojení jednoduchosti a hratelnosti, jaké se povedlo u této hry, je neskutečné. Tetris nemůže chybět na triku žádného herního vývojáře - jeden si vyrobí asi každý - a já samozřejmě nejsem výjimka. Tuto hru navíc mohou hrát dva hráči najednou.

Had


Image#1

Hra: Had v1.3

    Tohle je klasika - hada asi zná každý. Myslím, že to není nutné, ale kdyby něco: Arkáda, ve které ovládáte směr Hada, který se pohybuje stále vpřed a jehož nenasytnost po žlutých tečkách je smyslem této hry. Proplétejte se mezi složitými zdmi a dojděte si pro tečku až nakonec bludiště.